Transparentní účet
COVID-19
123-728950287/0100

To vše se konalo dne 28.5.2019 v Městském ústavu sociálních služeb Jirkov. 

Vše začalo naším přihlášením do projektu Lepší svět – který vyhlásil GLOBUS, s naší vizí zřídit pro naše klienty vlastní kinokavárnu.   V hlasovací soutěži jsme vyhráli 1. místo a získali na vznik kinokavárny 120 000,- Kč, dalších 15 000,- jsme získali v soutěži Poslání pečovat, kde jsme také obsadili 1. místo.

Naším plánem bylo, aby místnost sloužila jako společenská kavárna (jak pro klienty, tak jejich rodinné příslušníky), promítací sál, na školení zaměstnanců, k pořádání vystoupení, koncertů a výstav.

Začátkem roku jsme se dali do rekonstrukce a zařizování stávající klubovny a 28.5. jsme tedy mohli slavnostně spustit její provoz. Zároveň jsme v našem novém prostoru zahájili vernisáží výstavu akademické malířky Mileny Talaváňové-Pilné, která k naší velké radosti i se svou rodinou na vernisáž dorazila. Paní malířce bude v letošním roce 96 let a žije v domově v Krabčicích.

Slavnostního otevření se ujala paní ředitelka Mgr. Eva Šulcová, starostka Jirkova Mgr. Darina Kováčová, důležitým hostem byl ředitel Globusu Chomutov Ing. Jan Šamša a další vzácní hosté zpěvačka a patronka našeho zařízení Olga Lounová spolu s herečkou Jitkou Asterovou.

Po společném zahájení provozu videokavárny se ve velké jídelně konal koncert Olgy Lounové pro naše klienty. Při společném zpívání s Olgou a hereckém vyprávění Jitky Asterové odpoledne rychle ubíhalo a všichni litovali, že je konec. Rozloučení bylo jako vždy vřelé a veselé a úplně všichni se již těší na příště.